Од утре до недела во Крива Паланка ќе се одржи 15-от Меѓународен фолклорен фестивал „Св.Јоаким Осоговски“ на кој во знак на петнаесетгодишниот јубилеј ќе ...
сите 3 | | | прочитана: 641 | веќе видена