Скопјанец загина вчера во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Штип.Сообраќајката се случила во 15.35 часот кога се судриле товарно возило „МАН“ со ...
сите 13 | | | прочитана: 6643 | веќе видена

Попладнево околу 15 часот на патот Штип-Радовиш случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и автомобил, дознава Centar.mk. Според сознанија Centar.mk ...
| | прочитана: 2571 | веќе видена