Прогласени победниците на конкурсот на „Колибри“: „Ви ги претставуваме нашите таленти“ Драги деца, еве на крајот на учебната година ги објавуваме имињата на ...
| | веќе видена

Девет пожари на отворено се регистрирани во последното деноноќие и сите се изгаснати, соопшти утрово Центарот за управување со кризи. Пожарникарите ...
сите 13 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ НАЈАВИ ИНВЕСТИЦИЈА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен мандатар, Христијан Мицкоски, на денешниот Енергетски форум објави дека големата енергетска ...
| | веќе видена

Во издание на „Бата прес“ објавена е книгата за деца и млади „Маѓепсана училница“ од познатата чешка писателка Ивона Бжезинова, со илустрации на реномираниот ...
| | веќе видена