Стартува пробниот попис на населението, со кој ќе бидат опфатени 13 општини. Попишувањето се врши електронски, а попишувачите со лаптопи поврзани преку ...
сите 31 | | | прочитана: 61658 | веќе видена

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9. ...
сите 8 | | | прочитана: 1487 | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска соопшти дека се именувани 30 претседатели на општински организации на СДСМ. „Започнатиот процес на промени во ...
сите 17 | | | прочитана: 420 | веќе видена

Наставникот Томе Постолов, вработен во ООУ “Крсте Петков Мисирков” во Радовиш, јавно им се извини на своите ученици и нивните родители што против сопствена ...
сите 5 | | | веќе видена