Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 7 | | | прочитана: 2063 | веќе видена

„Како одговорна партија СДСМ продолжува со реализација на мерките што обезбедуваат квалитетно предучилишно образование“, велат од СДСМ. „Во периодот од мај ...
сите 8 | | | прочитана: 1023 | веќе видена

По повод празникот Св. Троица во Радовиш дошла делегација од Бугарија и Сонцето од Кутлеш го покриле со тепих!!! Нели нема политика во црквата, нели сите сме ...
| | веќе видена