Стартува пробниот попис на населението, со кој ќе бидат опфатени 13 општини. Попишувањето се врши електронски, а попишувачите со лаптопи поврзани преку ...
сите 31 | | | прочитана: 61677 | веќе видена

Едно лице починало во сообраќајка што се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип меѓу товарно возило „МАН“ со струшки регистарски ознаки и патничко ...
сите 13 | | | прочитана: 6643 | веќе видена

Попладнево околу 15 часот на патот Штип-Радовиш случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и автомобил, дознава Centar.mk. Според сознанија Centar.mk ...
| | прочитана: 2571 | веќе видена

Жителите на Свети Николе денеска попладне ќе имаат ретка можност да ги разгледаат воените возила, опремата и оружјето кои се употребуваат во најголемата воена ...
сите 6 | | | прочитана: 1974 | веќе видена

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9. ...
сите 8 | | | прочитана: 1487 | веќе видена

Штипската полиција спречи криумчарење на мигранти. Вчера напладне на регионалниот пат Штип – Радовиш, на место викано 6-ти километар, сообраќајната полиција во ...
сите 20 | | | прочитана: 594 | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска соопшти дека се именувани 30 претседатели на општински организации на СДСМ. „Започнатиот процес на промени во ...
сите 17 | | | прочитана: 420 | веќе видена

Наставникот Томе Постолов, вработен во ООУ “Крсте Петков Мисирков” во Радовиш, јавно им се извини на своите ученици и нивните родители што против сопствена ...
сите 5 | | | веќе видена

Дваесетина интересни стари фотографии, избрани меѓу повеќе стотици, што сведочат за животот во Радовиш од почетокот на 20. век наваму, се поставени пред ...
| | веќе видена