Откако владиниот портпарол, Мухамед Хоџа одговарајќи на новинарско прашање дали институциите и општините во кои нема Албанци и немаат вработено ниту еден ...
сите 16 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ и претседател на Владата свеовремено при неговите гостувања во периодот кога не беше премиер на Република Македонија го споделуваше ...
сите 2 | | | веќе видена

Даница од Радовиш е самохрана мајка. Едното дете како последица на вродената срцева мана добива и пулмонална хипертензија. Соодветен лекар нема во Македонија ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе од една година, жителите на Општините Радовиш и Конче за какви било нотарски услуги мора да патуваат во Струмица, со што се изложуваат на дополнителни ...
сите 4 | | | веќе видена

Албанскиот јазик е официјален во Република Македонија и ќе се користи таму каде што го употребува заедницата. Ова што пред точно една година го изјави лидерот ...
сите 4 | | | веќе видена

На површина од 90 хектари во општина Ѓорче Петров ќе биде лоциран новиот Клинички центар. Конечната одлука до крајот на месецот треба да ја донесе Владата, но ...
| | веќе видена