Светски познатиот кларинетист и композитор Васко Дуковски во соработка со Петар Колевски и пијанистката Шунјин Ванг од Кина, на 22ри Октомври ќе настапат во ...
сите 2 | | | веќе видена

Пишувавме и за тоа кои дисперзирани студии ќе се селат во други градови, а гостин во рубриката „По скалилата на успехот“ ни беше Боб Смит, извршен директор на ...
сите 2 | | | веќе видена