Деветнаесетгодишна девојка од Струмица, со иницијали С.Т. го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 4 часот, на патот ...
сите 14 | | | веќе видена

Додека ВМРО-ДПМНЕ парите на граѓаните ги трошеше на барок и споменици, Владата предводена од СДСМ вложува во вистински развој на инфраструктурата. Освен ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 8 | | | веќе видена

Светски познатиот кларинетист и композитор Васко Дуковски во соработка со Петар Колевски и пијанистката Шунјин Ванг од Кина, на 22ри Октомври ќе настапат во ...
сите 2 | | | веќе видена

19 годишна девојка од Струмица загина, а едно лице е повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случи рано утрово на магистралниот пат Струмица Радовиш кај ...
сите 10 | | | веќе видена

Пишувавме и за тоа кои дисперзирани студии ќе се селат во други градови, а гостин во рубриката „По скалилата на успехот“ ни беше Боб Смит, извршен директор на ...
сите 2 | | | веќе видена

На акумулацијата на браната Отошница во селото Отошница во општина Ранковце, се одржа годинашниот традиционален Куп-натпревар во риболов „Мрена 2019“, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Кочанчанец на возраст од 35 години во полициската станица во градот пријавил дека бил измамен од радовишанец. Според пријавата, измамникот требало да нарача ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 6 | | | веќе видена

На 15 Октомври