По повод празникот Св. Троица во Радовиш дошла делегација од Бугарија и Сонцето од Кутлеш го покриле со тепих!!! Нели нема политика во црквата, нели сите сме ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 7 | | | веќе видена