На магистралниот пат Струмица-Радовиш кај село Војславци патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со радовишки регистерски таблици управувано од 21-годишниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Голем пожар ја зафати семејната куќа на фамилија Анчеви на улица Ана Поцкова во Радовиш. Семејството Анчеви замолува и бара помош од сите хумани граѓани за да ...
| | веќе видена