ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | прочитана: 11446 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека од денеска започна пријавувањето за вакцинација на граѓани во домашни услови. Граѓаните кои од здравствени причини ...
сите 13 | | | прочитана: 7482 | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 3 | | | прочитана: 6432 | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.087 тестирања, а регистрирани ...
сите 143 | | | прочитана: 5556 | веќе видена

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
| | прочитана: 4508 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | прочитана: 3382 | веќе видена

СДСМ е силно посветен на реализација на капитални инфраструктурни проекти кои го унапредуваат квалитетот на животот на граѓаните. Како никогаш досега се ...
сите 20 | | | прочитана: 1410 | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ...
сите 6 | | | прочитана: 501 | веќе видена

На 36 основни и 13 средни училишта под надлежност на општините и на Град Скопје им се одобрени барањата по јавниот повик за финансирање проекти за реновирање ...
сите 6 | | | прочитана: 348 | веќе видена

Новиот прволигаш Тиквеш 1930 со победа над Детонит јуниор од Радовиш од 2-0 ги комплетираше подготовките во пресрет на новата сезона која кавадарчани ќе ја ...
| | прочитана: 164 | веќе видена

СДСМ откако е на власт не е способна ниту 2 километри автопат да изгради. Автопатот Миладиновци – Штип беше фактички пред завршување уште во 2017-тата година, ...
сите 7 | | | веќе видена

На 2 Август