СПАСОВСКИ ДАДЕ ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ „МАФИЈА“ Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на прес - конференција информираше дека е сузбиена група ...
| | прочитана: 11576 | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 19 | | | прочитана: 3272 | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
| | прочитана: 1414 | веќе видена

Оптимистичка најава од управата на струмичката болница. Старо-новиот крак од болницата кој чека старт преку триесет години ќе започне да функционира до ...
сите 5 | | | прочитана: 1044 | веќе видена

Двајца жители на радовишкото село Конче биле фатени на скопскиот аеродрм со лажни ПЦР тестови во обид да ја напуштат државата. Тие се казнети со по 2.000 евра. ...
сите 10 | | | прочитана: 786 | веќе видена

Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија ќе ја отвори денешната онлајн дебатата „Предизвиците за родовата еднаквост во процесот на ...
сите 3 | | | прочитана: 509 | веќе видена

7.IV./25.III . СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ – БЛАГОВЕЦ ПРАЗНИК НА РАДОСНАТА ВЕСТ И НА ПРОЛЕТНАТА УБАВИНА Пишува: Марко КИТЕВСКИ („ Македонски празници и празнични ...
| | прочитана: 421 | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 8 | | | прочитана: 409 | веќе видена

По речиси четиричасовна попладневна расправа 30. собраниска седница, на која се расправаше за дополнување и изменување на предлог закони по скратена постапка, ...
сите 3 | | | прочитана: 290 | веќе видена

На две кола пред крајот, познати се учесниците во плеј офот на македонското пинг-понгарско првенство. Што се однесува до долниот дел на табелата, Радовиш, ...
сите 4 | | | прочитана: 213 | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
| | прочитана: 172 | веќе видена

На 11 Април