Втор круг на локалните избори ќе има во четириесетина општини Изненадувачи или реални резултати по првиот круг на локалните избори? Која партија потфрли а која ...
| | веќе видена

Првиот круг од локалните избори ВМРО-ДПМНЕ го заврши во вкупно 22 избрани градоначалници. Пет од нив се во големи скопски општини. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | веќе видена

ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие денови не се лесни за партиските кандидати кои не успеаја да ја освојат довербата на своите сограѓани уште во првиот изборен круг, па ќе мора да се ...
сите 36 | | | веќе видена

Зошто и вакцинирани со две дози умираат од коронавирус. Имунолозите како клучни фактори ги наведуваат хроничните болести, ефикасноста на вакцините која со ...
| | веќе видена

Во Агенцијата за вработување во Македонија како невработени се пријавени 25 доктори на науки и 737 магистри во време кога власта постојано „бомбардира“ со ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштевски на прес-конференција соопшти дека гласањето на Локалните избори во седум избирачки места ...
сите 6 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија вели дека на овие избори мора да се одговорат некои прашања ...
сите 11 | | | веќе видена

Партиски набљудувачи од две партии се степале на избирачкото место 1583 во Радовиш, информира невладината Цивил, која овие избори ги набљудува со 300 свои ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека другите прават полиња од марихуана, ние решивме полиња со сончеви централи. Се наоѓаме на локацијата на еден сончев кров кој што е за поздравување, тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

next