Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал ...
сите 42 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на својот Фејсбук сподели статус поврзан со платите кои ќе ги земаат вработените во СЈО, наместо истите да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена екипата на иницијативата за печатење медицинска опрема успеа капацитетот за производство да го зголеми на илјада заштитни маски на ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
сите 18 | | | веќе видена

Oд Кризниот штаб за спречување на ширење на КОВИД19 на Општина Тетово информираат дека денес во Тетово и околните општини се рагистирани 12 нови случаи ...
сите 4 | | | веќе видена

Минатата ноќ единаесет граѓани ја прекршиле забраната за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица, соопштија од полицијата. Седум од нив се ...
сите 9 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
сите 3 | | | веќе видена

-Па знаете дека јас сум по потекло од село Подареш, Радовишко и овој период најчесто сум таму, мислам дека подобра изолација и не би можело да имам, вели фолк ...
| | веќе видена

На 5 Април