ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против М.М.(29) од с. Тополница, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 3 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.506 бројката на оздравени пациенти е 150.399, на починати ...
сите 142 | | | веќе видена

Четворица Британци упаднале во електронската комуникација меѓу фирма од Радовиш и фирма од Лондон и со лажни фактури на нашава успеале да ѝ извлечат 250.000 ...
сите 25 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | веќе видена

Новиот прволигаш Тиквеш 1930 со победа над Детонит јуниор од Радовиш од 2-0 ги комплетираше подготовките во пресрет на новата сезона која кавадарчани ќе ја ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Регионалниот патен правец кој води преку Националниот парк Галичица ќе биде затворен за ...
сите 20 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ...
сите 6 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | веќе видена

СДСМ откако е на власт не е способна ниту 2 километри автопат да изгради. Автопатот Миладиновци – Штип беше фактички пред завршување уште во 2017-тата година, ...
сите 7 | | | веќе видена

На 2 Август