Празник на мајката на сите мајки Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за ...
сите 6 | | | веќе видена

Во „СЦ Борис Трајковски“ во Скопје викендов се играат натпревар од второто и третото коло во пингпонгарската Суперлига. Постигнате се следните резултати: Второ ...
сите 16 | | | веќе видена

На 21 септември 1902 година (според некои извори 1901-ва) во родниот Велес, во Џајково Маало, во борба против османлискиот аскер, откако снемал муниција, се ...
| | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
| | веќе видена

МАЈКИТЕ БАРААТ ДА ПРОДОЛЖИ ПОРОДИЛНОТО На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. ...
| | веќе видена

Првата Национална онлајн платформа преку која во државава од 1 октомври ќе се одвива новата учебна година вчера беше презентирана пред јавноста. Следи период ...
сите 6 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД ЧЛЕНСТВОТО НА ИНТЕГРА ПОМИНА ВО ВМРО-ДПМНЕ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес - конференција изјави дека по разговори во ...
| | веќе видена

next