Граѓаните на Дојран утре ќе се изјаснуваат дали се „за“ или „против“ отворање рудници на територија на нивната општина. За иницијаторите на референдумот, ...
сите 7 | | | прочитана: 7865 | веќе видена

Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за потпишување Меморандум за разбирање помеѓу Министерството за надворешна трговија и ...
| | прочитана: 1776 | веќе видена

Владата на вчерашната седница го усвои третиот акционен план за енергетска ефикасност, што Република Македонија се обврзала пред ЕУ дека ќе го донесе до 30 ...
сите 16 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Априлскиот студ и мраз годинава за сто проценти го уништи родот кај 110 земјоделци од Крива Паланка и Ранковце. Комисијата изминатиов период беше на терен и ...
| | веќе видена

ДОМ ја информира јавноста дека се подготвува отворање нов рудник Боров Дол, помеѓу Штип, Радовиш и Конче. Тоа треба да биде уште еден површински коп за бакарна ...
сите 6 | | | веќе видена

Петнаесет годишен малолетник од Велес заработи кривична за „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“. Тој во периодот од август до декември лани, ...
сите 11 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Vlado Janevski // Kadmo Beach & Club

ЧАИРСКИOТ РOМАНТИЧАР - ВЛАДO ЈАНЕВСКИ ВO *KADMO BEACH & CLUB* ВЛАДO ЈАНЕВСКИ СО БЕНД КОЈ ГО СОЧИНУВААТ ПOЗНАТИ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ И ТОА: ДАМЈАН ПЕЈЧИНOВСКИ ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 25 Јул, 2017 до 03:00:00 , 26 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 228 доаѓаат, 450 можеби
 • EVENT_PARTY
 • One Love Tour / Ohrid

  Ви ја претставуваме “One Love” турнејата! Преку музиката на групи и изведувачи од двете соседни, блиски земји, со многу сличен јазик, ќе Ви докажеме дека ...
 • Plaza Park Ohrid
 • 20:00:00 , 26 Јул, 2017 до 02:00:00 , 27 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • One Love Tour MK
 • 405 доаѓаат, 383 можеби
 • Критична маса #63: Замисли го Скопје како вело - град

  Колку пати си се пожалил на условите за возење точак во Скопје… И колку пати си посакал да бидат поинакви… Сигурно си замислувал како би можело да ...
 • Плоштад Македонија
 • 19:00:00 , 26 Јул, 2017 до 20:00:00 , 26 Јул, 2017
 • НаТочак - NaTochak
 • 240 доаѓаат, 393 можеби
 • TDFU @Orevche Beach (Ohrid)

  Трап летото има нова дестинација! ☀️ На 29 јули (сабота) #TrapDaFuckUp ја презема плажата Оревче во Охрид. Традиционално по веќе четврти пат, последниот ...
 • Plaza "Orevce" - Gradiste 4, Ohrid
 • 21:30:00 , 29 Јул, 2017 до 03:00:00 , 30 Јул, 2017
 • TRAP DA FUCK UP
 • 362 доаѓаат, 440 можеби


 • На 25 Јули